• bawatheertha from friday
  • cwg
  • 48

Latest Videos...

Uncategorised

Rupavahini Schedule

Uncategorised

03:58:00 STATION OPENING
04:00:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(A/L) - Accountancy
04:50:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L)
05:31:00 SADDHARMA MAKARANDA
05:45:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News -Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:40:00 NUGA SEVANA - Fashion
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 38/50
12:00:00 NEWS
12:30:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:25:00 VIYAPARIKA LOKAYA - Live Business Magazine
13:55:00 NEWS - LIVE
14:00:00 COMMONWEALTH GAMES
14:55:00 NEWS
15:00:00 COMMONWEALTH GAMES (Contd.)
15:55:00 NEWS
16:00:00 SAL MAL LANDA - Tele Drama Ep. 9/37
16:29:10 SESAME STREET - Prog. 68/78 (Sub-tiltled in Sinhala)
16:55:00 NEWS
17:00:55 APEY PEYA Children's Programme
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 SANGAUNU KAHAVANU Agricultural Programme
18:15:00 MIHIKATHA DINUWO Agricultural Programme
18:30:00 YAHAPATH MAHARAJA Korean Tele Drama - Ep 15/120
19:30:00 MUTHU VARUNA - Prog. 4 Sesath Karmanthaya
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 NO JOKES Ep. 1/50 - Muppet programme
21:00:20 RANAVIRU REAL STAR - Mission 4
22:00:00 NEWS
22:10:00 RANAVIRU REAL STAR (contd.)
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama - Repeat Ep. 38/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION
03:43:00 STATION OPENING
03:45:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(A/L) - History
04:40:15 UDANA GEETHAYA
04:44:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(A/L) - Information
05:31:00 SADDHARMA MAKARANDA
05:45:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
06:55:10 UDANA GEETHAYA
07:00:00 ABHEETHA DIYANIYA (The Jewel in the Crown)Ep.23/102
08:00:10 THIRASARA - Live
09:00:10 SHANIDA AYUBOWAN - Live
11:00:10 GIRAYA
11:30:00 MATHAKA SULANGA - Tele Drama Ep. 16/22
12:00:00 NEWS
12:30:00 RUPAVALOKANAYA - Magazine
13:00:00 GURUKULA KALA MANGALYAYA Prod. - Chulangani Hapuhinna
15:15:00 COMMONWEALTH GAMES
16:30:00 ETHERA METHERA - Magazine
17:00:55 DEDUNNA - Children's programme
18:00:10 RANAVIRU REAL STAR - Mission 4 Grand Finale - Live from
19:59:35 NEWS & WEATHER REPORT
20:05:00 RANAVIRU REAL STAR Mission 4 (contd.)
24:30:00 GIRAYA - Repeat
25:00:00 SETH PIRITH
25:13:25 END OF TRANSMISSION.
03:43:00 STATION OPENING
03:45:10 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(A/L) - Communication and
04:30:10 UDANA GEETHAYA
04:45:00 THEME - JATHIKA PASALA
04:45:10 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(A/L) - Sinhala
05:30:00 SADDHARMA MAKARANDA
05:45:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
06:55:10 UDANA GEETHAYA
07:00:00 SATHIYEN SATH DINAK
08:00:00 RIVIDINA ARUNELLA
08:30:00 SUNDAY AYUBOWAN
10:00:10 RANGA BHOOMI - Live Weydika Cinema Kathikawa
11:00:10 SITH GATH GEE - Musical - Live
12:00:00 NEWS
12:30:00 SUKKANAMA
13:00:00 COMMONWEALTH GAMES
15:30:00 WEDDING SRI LANKA
16:00:00 DIYATHA Children's News Magazine
16:15:10 KREEDA VISITHURU -Sports Magazine
17:00:10 SARASAVIYATA PARA LAGAI How to face the G.C.E.(A/L) Exam?
17:30:10 HADA RENDI GI - Musical programme
18:00:50 SUPUVATHA Catholic Programme
18:30:00 GOVIBIMATA ARUNALU Agricultural Programme
18:45:10 RU SARA - Magazine
19:00:10 MUL A Documentary
19:29:30 NEWS HEADLINES
19:30:20 DHARA - A Documentary Bisovarungey Janapada - Part 2
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:10 UDU SULANGA - Tele Drama Ep. 40/45
21:00:10 WASULIYA Magazine
21:30:00 JANA JAYA - Lottery Draw
21:37:00 MAHAJANA SAMPATHA - Lottery Draw
21:45:00 SAMPATH REKHA - Lottery Draw
21:53:00 DEVELOPMENT FORTUNE -Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:10:15 IRASHMI Musical Programme - Live
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 WASULIYA - Magazine - Repeat
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION
03:58:00 STATION OPENING
04:00:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E. (A/L) - Sinhala
04:45:15 UDANA GEETHAYA
04:50:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - History
05:30:15 SADDHARMA MAKARANDA
05:45:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
09:40:00 NUGA SEVANA - Accountancy Institute
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVANA - Baby Care
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA - ....Contd.
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 39/50
12:00:00 NEWS
12:30:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:25:00 VIYAPARIKA LOKAYA Business Magazine - Live
13:55:00 NEWS - LIVE
14:00:00 COMMONWEALTH GAMES
14:55:00 NEWS
15:00:00 COMMONWEALTH GAMES - Contd..
15:55:00 NEWS
16:00:00 COMMONWEALTH GAMES (contd.)
16:55:00 NEWS
17:00:55 PAHASARANIYA Children's Programme
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 KAVISARANIYA
18:30:00 YAHAPATH MAHARAJA (Wind of the Palace)- Ep.16/120 - Korean Drama
19:26:30 NEWS HEADLINES
19:27:00 SONDURU SITHATHTHEE - Tele Drama Ep. 19/60
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 RITIGALA ABHIYASA - Tele Drama Ep. 8/50
20:57:00 TELE DRAMA
21:24:00 VASANA SAMPATHA - Lottery Draw
21:30:00 JAYODA - Publicity programme
21:37:00 GOVISETHA - Publicity programme
21:45:00 SUPER BALL - Introduction
21:50:00 SUPER BALL - Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:11:15 WEDIKAWA - Live
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 39/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION.
03:53:00 STATION OPENING
03:55:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(A/L) - Physics
04:42:15 UDANA GEETHAYA
04:46:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - English Language
05:30:00 SADDHARMA MAKARANDA
05:45:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA - Cookery
09:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
09:40:00 NUGA SEVANA - Fashion
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:20:00 NUGA SEVENA - Health Care
10:40:00 NUGA SEVANA - Cosmetics
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 40/50
12:00:00 NEWS
12:30:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:25:00 VIYAPARIKA LOKAYA Business Magazine -Live
13:55:00 NEWS
14:00:00 COMMONWEALTH GAMES
14:55:00 NEWS
15:00:00 COMMONWEALTH GAMES - Contd..
15:55:00 NEWS - Live
16:00:00 COMMONWEALTH GAMES (contd.)
16:30:00 SAL MAL LANDA - Tele Drama Ep. 10/37
16:55:00 NEWS
17:00:55 MANG ASAI MATA KIYANNA Children's Educational Drama
17:30:10 NENA MIHIRA Scholarship Programme
17:55:00 NEWS
18:00:00 DIALOG SPORTS NEWS
18:30:00 YAHAPATH MAHARAJA (Wind of the Palace) -Ep.17/120 -Korean Drama
19:26:30 NEWS HEADLINES
19:27:00 SONDURU SITHATHTHIE - Tele Drama Ep. 20/60
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 RITIGALA ABHIYASA - Tele Drama Ep. 9/50
21:00:00 TELE DRAMA
21:30:00 DEVELOPMENT LOTTERY
21:37:00 MAHAJANA SAMPATHA Lottery Draw
21:45:00 NIYATHA JAYA - Lottery Draw
21:53:00 SAMPATH REKHA - Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:11:15 ALAKAMANDAWA - Magazine Featuring: Sangeeth Nipun Sanath
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama - Repeat Ep. 40/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION
03:58:00 STATION OPENING
04:00:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(A/L) - Logic
04:45:30 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - Science
05:29:00 SADDHARMA MAKARANDA
05:45:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
09:55:00 NEWS
10:20:00 NUGA SAVANA - Gunner Supercross 2014 - Racing Event
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 41/50
12:00:00 NEWS
12:30:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:25:00 VIYAPARIKA LOKAYA - Live Business Magazine
13:55:00 NEWS - LIVE
14:00:00 COMMONWALTH GAMES
14:55:00 NEWS
15:00:00 COMMONWALTH GAMES - Contd..
15:55:00 NEWS - LIVE
16:00:00 SAL MAL LANDA Tele Drama - Ep. 11/37
16:30:00 SESAME STREET - Prog. 69/78 (Sub- titled in Sinhala)
16:55:00 NEWS
17:00:55 HURU BUHUTI Children's Programme
17:30:00 NENA MIHIRA Scholarship programme
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 GUNA RUWA SUWANDA - A Documentary
18:30:00 YAHAPATH MAHARAJA (Wind of the Palace)Korean Tele Drama-Ep18/120
19:26:00 NEWS HEADLINES
19:27:00 SONDURU SITHATHTHIE - Tele Drama Ep. 21/60
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 RITIGALA ABHIYASA - Tele Drama Ep. 10/50
21:00:00 TELE DRAMA
21:30:00 SHANIDA VASANAWA Lottery Draw
21:37:00 SUPIRI VASANA SAMPATHA Lottery Draw
21:45:00 JATHIKA SAMPATHA - Lottery Draw
21:53:00 JANA JAYA - Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:11:15 THREE THAL The Musical Image
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama - Repeat Ep. 41/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION
03:58:00 STATION OPENING
04:00:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(A/L)- Combined Mathematics
04:48:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - Maths
05:30:00 SADDHARMA MAKARANDA
05:45:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
09:40:00 NUGA SEVANA - Bridal
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVENA - Beauty Care
10:20:00 NUGA SEVANA (contd.)
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVENA - Contd..
11:15:00 NUGA SEVENA - Contd..
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 42/50
12:00:00 NEWS
12:30:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:25:00 VIYAPARIKA LOKAYA - Live Business Magazine
13:55:00 NEWS - LIVE
14:00:00 COMMONWEALTH GAMES
14:55:00 NEWS
15:00:00 COMMONWALTH GAMES - Contd..
15:55:00 NEWS - Live
16:00:00 SAL MAL LANDA Tele Drama - Ep. 12/37
16:30:00 SESAME STREET - Children's Prog. Prog. 70/78
16:55:00 NEWS - Live
17:00:55 CHILDREN'S PROGRAMME
17:30:00 DIRIYATA SAVIYAK
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 AYUBOWEWA - Health Programme
18:30:00 YAHAPATH MAHA RAJA(Wind of the Palace) -Korean Drama -Ep. 19/120
19:26:30 NEWS HEADLINES
19:27:00 SONDURU SITHATHTHIE - Tele Drama Ep. 22/60
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 RITIGALA ABHIYASA - Tele Drama Ep. 11/50
21:00:00 TELE DRAMA
21:30:00 JAYODA - Lottery Draw
21:37:00 VASANA SAMPATHA - Lottery Draw
21:45:00 SUPER BALL - Lottery Draw
21:52:00 GOVISETHA - Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:11:15 MUSICAL SHOW Live from Ambilipitiya
00:45:00 NEWS - Repeat
01:10:00 SETH PIRITH
01:23:25 END OF TRANSMISSION
04:43:00 STATION OPENING
04:45:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - Sinhala Language &
05:25:00 KITHU OVADANAK
05:30:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News -Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:40:00 NUGA SEVANA - Baby Care
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 43/50
12:00:00 API API Ma Dal Adeema
12:30:00 NEWS
13:00:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:55:00 NEWS - LIVE
14:00:00 VIYAPARIKA LOKAYA Business Magazine- Live
14:30:00 BOGALA SAUNDIRIS - Tele Drama Ep. 1/30
14:55:00 NEWS
15:00:00 COMMONWEALTH GAMES
15:55:00 NEWS
16:00:00 COMMONWEALTH GAMES (contd.)
16:30:00 PODITHTHANGEY HAVASA 3D Animation programme
16:55:00 NEWS
17:00:55 APEY PEYA Children's Programme
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 GOVI GEDARA Agricultural Programme
18:15:00 MIHIKATHA DINUWO Agricultural Programme
18:30:10 YAHAPATH MAHARAJA- (Wind of the Palace) - Korean Drama -Ep.20/120
19:30:00 MUTHU WARUNA - A Documentary Prog. 5/50 - Gal Waduwo
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 NO JOKES - Muppet programme Ep. 2/50
21:00:20 BHAAVA THEERTHA - Tele Feature Prog. 1/12 - Sakshiya
22:00:00 NEWS
22:10:00 BHAAVA THEERTHA - Contd..
23:00:00 MUSICAL PROGRAMME
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama - Repeat Ep. 43/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION
05:23:00 STATION OPENING
05:30:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
06:55:10 UDANA GEETHAYA
07:00:00 ABHEETHA DIYANIYA (The Jewel in the Crown)Ep.24/102
08:00:10 THIRASARA - Live
09:00:10 SHANIDA AYUBOWAN - Live
11:00:10 GIRAYA
11:30:00 MATHAKA SULANGA - Tele Drama Ep. 17/22
12:00:00 RUPAVALOKANAYA - Magazine
12:30:00 NEWS
13:00:00 COMMONWEALTH GAMES
16:00:00 DURGANTHAYA - Tele Drama Ep. 34/35
16:30:00 EHTERA METHERA - Magazine
17:00:55 DEDUNNA - Children's programme
18:00:10 MALIMA Science and Technology Magazine
18:30:00 WILD ASIA - Magazine Prog. 363
19:00:08 ENGLISH AS A LIFE SKILL Prog. 18/50
19:30:10 SARISARA - Magazine
19:59:35 NEWS & WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:10 BHAVAANTHARA - Tele Drama Ep. 12/35
21:00:20 WASULIYA - Magazine
21:30:00 RANAVIRU REAL STAR - Mission 4 Grand Finale - Repeat telecast
22:00:00 NEWS
22:10:15 RANAVIRU REAL STAR (contd.)
24:00:00 NEWS - Repeat
24:30:00 GIRAYA - Repeat
25:00:00 SETH PIRITH
25:13:25 END OF TRANSMISSION.
05:23:00 STATION OPENING
05:30:00 SETH PIRITH
05:55:00 SIVUDESA Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
06:55:10 UDANA GEETHAYA
07:00:00 SATHIYEN SATH DINAK
08:00:00 RIVIDINA ARUNELLA
08:30:00 SUNDAY AYUBOWAN
10:00:10 RANGA BHOOMI - Live Weydika Cinema Kathikawa
11:00:10 SITH GATH GEE - Musical - Live
12:00:00 NEWS
12:30:00 SUKKANAMA
13:00:00 COMMONWEALTH GAMES
15:30:00 WEDDING SRI LANKA
16:00:00 DIYATHA Children's News Magazine
16:15:10 KREEDA VISITHURU -Sports Magazine
17:00:10 BOLLYWOOD GI MINI Hindi Songs
17:30:10 HADA RENDI GI - Musical programme
18:00:50 MUTHUHARA Children's Programme
18:30:00 GOVIBIMATA ARUNALU Agricultural Programme
18:45:10 RU SARA - Magazine
19:00:10 MUL A Documentary
19:29:30 NEWS HEADLINES
19:30:20 DHARA - A Documentary
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:10 UDU SULANGA - Tele Drama Ep. 41/45
21:00:10 ARUMA PUDUMA RODA HATHARA Magazine
21:30:00 JANA JAYA - Lottery Draw
21:37:00 MAHAJANA SAMPATHA - Lottery Draw
21:45:00 SAMPATH REKHA - Lottery Draw
21:53:00 DEVELOPMENT FORTUNE -Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:10:15 IRASHMI Musical Programme - Live
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 SETH PIRITH
00:43:25 END OF TRANSMISSION
04:43:00 STATION OPENING
04:45:00 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E. (0/L) - History
05:30:50 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
09:40:00 NUGA SEVANA - Accountancy Institute
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVANA - Baby Care
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA - ....Contd.
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 44/50
12:00:00 API API
12:30:00 NEWS
13:00:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
14:00:00 VIYAPARIKA LOKAYA Business Magazine - Live
14:30:00 BOGALA SAUNDIRIS Tele Drama - Ep. 2/30
14:55:00 NEWS
15:00:00 COMMONWEALTH GAMES Closing Ceremony
15:55:00 NEWS
16:00:00 COMMONWEALTH GAMES - Contd.
16:30:00 PODITHTHANGEY HAVASA 3D Animation Programme
16:55:00 NEWS
17:00:55 PAHASARANIYA Children's Programme
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 THEVENI ESA
18:30:00 YAHAPATH MAHARAJA (Wind of the Palace)- Ep.21/120 - Korean Drama
19:26:30 NEWS HEADLINES
19:27:00 SONDURU SITHATHTHEE - Tele Drama Ep. 23/60
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 RITIGALA ABHIYASA - Tele Drama Ep. 12/50
20:57:00 TELE DRAMA
21:24:00 VASANA SAMPATHA - Lottery Draw
21:30:00 JAYODA - Publicity programme
21:37:00 GOVISETHA - Publicity programme
21:45:00 SUPER BALL - Introduction
21:50:00 SUPER BALL - Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:11:15 WEDIKAWA - Live
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 44/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION.
04:43:00 STATION OPENING
04:45:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - English Language
05:30:50 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA - Cookery
09:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
09:40:00 NUGA SEVANA - Fashion
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:20:00 NUGA SEVENA - Health Care
10:40:00 NUGA SEVANA - Cosmetics
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 45/50
12:00:00 API API
12:30:00 NEWS
13:00:00 HIRU VIYANA - Musical- Live
13:55:00 NEWS
14:00:00 VIYAPARAIKA LOKAYA Bussiness Magazine - Live
14:30:00 BOGALA SOUNDIRIS Tele Drama - Ep. 3/30
14:55:00 NEWS
15:00:00 ROBINHOOD - Series 2 - Ep. 1/39 Sub-titled in Sinhala
15:55:00 NEWS - Live
16:00:00 UDARATA MANIKE - A Railway Journey to Hill Country
16:30:00 PODITHTHANGEY HAVASA 3D Animation Programme
16:55:00 NEWS
17:00:55 MANG ASAI MATA KIYANNA Children's Educational Drama
17:30:10 NENA MIHIRA Scholarship Programme
17:55:00 NEWS
18:00:00 DIALOG SPORTS NEWS
18:30:00 YAHAPATH MAHARAJA (Wind of the Palace) -Ep.22/120 -Korean Drama
19:26:30 NEWS HEADLINES
19:27:00 SONDURU SITHATHTHIE - Tele Drama Ep. 24/60
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 RITIGALA ABHIYASA - Tele Drama Ep. 13/50
21:00:00 TELE DRAMA
21:30:00 DEVELOPMENT LOTTERY
21:37:00 MAHAJANA SAMPATHA Lottery Draw
21:45:00 NIYATHA JAYA - Lottery Draw
21:53:00 SAMPATH REKHA - Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:11:15 SUHANI RAATH (Sundara Raathriya) Bharatheeya Cinema Gi
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama - Repeat Ep. 45/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION
04:43:00 STATION OPENING
04:45:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - Science
05:30:50 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
09:55:00 NEWS
10:20:00 NUGA SAVANA - Beauty Care
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 46/50
12:00:00 API API
12:30:00 NEWS
13:00:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:55:00 NEWS
14:00:00 VIYAPARIKA LOKAYA - Live Business Magazine
14:30:00 BOGALA SAUNDIRIS - Tele Drama Ep. 4/30
14:55:00 NEWS
15:00:00 ROBINHOOD - Series 2 - Ep. 2/39 Sub-tilted in Sinhala
15:55:00 NEWS - LIVE
16:00:00 UDARATA MANIKE Railway Journey to Hill Country
16:30:00 PODITHTHANGEY HAVASA 3D Animation Programme
16:55:00 NEWS
17:00:55 HURU BUHUTI Children's Programme
17:25:00 KAMATH BASHAWA Children's Programme
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 GUNA RUWA SUWANDA - A Documentary
18:30:00 YAHAPATH MAHARAJA (Wind of the Palace)Korean Tele Drama-Ep23/120
19:26:00 NEWS HEADLINES
19:27:00 SONDURU SITHATHTHIE - Tele Drama Ep. 25/60
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 RITIGALA ABHIYASA - Tele Drama Ep. 14/50
21:00:00 TELE DRAMA
21:30:00 SHANIDA VASANAWA Lottery Draw
21:37:00 SUPIRI VASANA SAMPATHA Lottery Draw
21:45:00 JATHIKA SAMPATHA - Lottery Draw
21:53:00 JANA JAYA - Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:11:15 AMA DAM SISILASA Dharmadeshanawa
23:15:00 BUDDHIST SONGS
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama - Repeat Ep. 46/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION
04:43:00 STATION OPENING
04:45:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - Maths
05:30:50 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News - Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
09:40:00 NUGA SEVANA - Bridal
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVENA - Beauty Care
10:20:00 NUGA SEVANA (contd.)
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVENA - Contd..
11:15:00 NUGA SEVENA - Contd..
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 47/50
12:00:00 API API
12:30:00 NEWS
13:00:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:55:00 NEWS - LIVE
14:00:00 VIYAPARIKA PUWATH Business Magazine - Live
14:30:00 BOGALA SAVUNDIRIS Tele Drama - Ep. 5/30
14:55:00 NEWS
15:00:00 ROBINHOOD - Series 2 - Ep. 3/39 Sub-tilted in Sinhala
15:55:00 NEWS - Live
16:00:00 UDARATA MANIKE - Railway Journey to Hill Country - Prog. 3/40
16:30:00 PODITHTHANGEY HAVASA 3D Animation Programme
16:55:00 NEWS - Live
17:00:55 e - CHARIKA Children's Programme
17:30:00 HASARALI RASARA
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 AYUBOWEWA - Health Programme
18:30:00 YAHAPATH MAHA RAJA(Wind of the Palace) -Korean Drama -Ep. 24/120
19:26:30 NEWS HEADLINES
19:27:00 SONDURU SITHATHTHIE - Tele Drama Ep. 26/60
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 RITIGALA ABHIYASA - Tele Drama Ep. 15/50
21:00:00 TELE DRAMA
21:30:00 JAYODA - Lottery Draw
21:37:00 VASANA SAMPATHA - Lottery Draw
21:45:00 SUPER BALL - Lottery Draw
21:52:00 GOVISETHA - Lottery Draw
22:00:00 NEWS
22:11:15 KALENA DHAMMA SAVANAN Dharmadeshanawa
23:30:00 RAJATHA SARA - Classical musical programme
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 47/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION
04:43:00 STATION OPENING
04:45:15 RUPAVAHINI JATHIKA PASALA G.C.E.(O/L) - Sinhala Language &
05:25:00 KITHU OVADANAK
05:30:00 SETH PIRITH
05:55:40 SIVUDESA - Foreign News -Live
06:25:00 AYUBOWAN SUBA DAVASAK - Live
07:55:00 NEWS
08:03:15 NUGA SEVANA - Live
08:55:00 NEWS
09:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
09:40:00 NUGA SEVANA - Baby Care
09:55:00 NEWS - LIVE
10:00:10 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:20:00 NUGA SEVANA - Health Care
10:40:00 NUGA SEVANA - Beauty Care
10:55:00 NEWS
11:00:10 NUGA SEVANA (contd.)
11:30:00 PARAMI - Tele Drama Ep. 48/50
12:00:00 API API
12:30:00 NEWS
13:00:00 HIRU VIYANA - Musical - Live
13:55:00 NEWS - LIVE
14:00:00 VIYAPARIKA LOKAYA Business Magazine- Live
14:30:00 BOGALA SAUNDIRIS - Tele Drama Ep. 6/30
14:55:00 NEWS
15:00:00 ROBINHOOD -Series 2 - Ep.4/39 (Sub-tilted in Sinhala)
15:55:00 NEWS
16:00:00 UDARATA MANIKE - Railway Journey to Hill Country - Prog. 4/40
16:30:00 PODITHTHANGEY HAVASA 3D Animation programme
16:55:00 NEWS
17:00:55 APEY PEYA Children's Programme
17:55:00 NEWS - LIVE
18:00:00 SANGAVUNU KAHAVANU Agricultural Programme
18:15:00 MIHIKATHA DINUWO Agricultural Programme
18:30:10 YAHAPATH MAHARAJA- (Wind of the Palace) - Korean Drama -Ep.25/120
19:30:00 MUTHU WARUNA - A Documentary Prog. 6/50
19:59:35 NEWS AND WEATHER REPORT
20:27:00 SATHYAYE PERAHANKADA-Final Search
20:30:00 NO JOKES - Muppet programme Ep. 3/50
21:00:20 BHAAVA THEERTHA - Tele Feature Prog. 2/12 - Punaragamanaya
22:00:00 NEWS
22:10:00 BHAAVA THEERTHA - Contd..
23:00:00 MUSICAL PROGRAMME
00:00:00 NEWS - Repeat
00:30:00 PARAMI - Tele Drama - Repeat Ep. 48/50
01:00:00 SETH PIRITH
01:13:25 END OF TRANSMISSION

Management

Uncategorised

Board of Directors

Chairman : Mr. Wimal Rubasinghe

Prof. Rohana Luxman Piyadasa
Mrs. D M Anula Harasgama
Mr. Ashoka Serasinghe
Mr. Hadson Samarasinghe
Mr. Edward Jayakody
Mr. Nimal Bopage (Working Director)

Director General : Mr. Chandrapala Liyanage 

Chief Executive : Mr. Gamini Somachandra Rasaputhra

Deputy Director General ( Engineering) : Mr. Rohan Perera
Deputy Director General (Production Services) : Mr. Sumedha Athulasiri 
Deputy Director General (Programme) : Mr. Nishantha Ubayawansa

Director (Administration ) : Mr. G G S C Roshan
Director (News ) : Mr. Mohan Karunaratne
Director (Marketing) : Mr Anil Sirimalwatta
Chief Internal Auditor : Mr. Palitha Kulasinghe
Chief Accountant : Mr. M S Dalugoda

 

Director (Film & Dubbing) : Mr. Athula Ransirilal Perera
Director (Drama) : Mr. Wimalarathna Adikari
Director (Reaserch & Training) : Mr. T M G Chandrasekera
Director Engineering (Transmission) : Mr. Palitha Gallage
Director Engineering (Maintenance) : Mr. Palitha Fernando(Acting)
Director Engineering (Operations & Projects) : Mr. D M K Dasanayake(Acting)

Director (Educational Programme) : Mrs. Erin Jayasekara
Director (General Programme) : Mr. Dayaratne Ratagedara (Acting)
Director (Current Affairs) : Mr. Thilak Mahagamage(Acting)
Director (Tamil Programmes) : Mr. R Raveendiran(Acting)
Director (Supplies) : Mr. G P G Tissa
Director (Production Services) : Mr. G Adikari
Director (Production Services) : Mr. S Anil de Silva
Director (Sports) : Mr. Palitha Senarath Yapa(Acting)
Director (Music) : Mr. Ajith Jayaweera(Acting)

 

 

Deputy Director Engineering (MCR) : Mr. C Tittagalla
Deputy Director Engineering (Projects) : Mr. Shervin Perera
Deputy Director (Sinhala News) : Vimukthi Kariyawasam
Deputy Director (Graphic & Animation) : Mr. Mahendra Stembo
Asst. Finance Manager : Mr. S A N V Samarasingh


Contact Details:
Chairman's Office :: Tel-0112587352 Fax-0112580131
Director General's Office :: Tel-0112587722 Fax-0112580929

Ministries of Sri Lanka

Uncategorised

Telecast Schedule - Dubbed Programmes

Uncategorised

ProgrammeDayTimeChannel
Yahapath Maharaja - Monday to Friday Daily 18.30 hrs Rupavahini
Water Margin Sunday 13 00 hrs Rupavahini
The X-Files Sunday 14.00 hrs Rupavahini
Abeetha Diyaniya Saturday 07.00 hrs Rupavahini
Play with me sesame, Monday to Friday Daily 16.30 hrs Rupavahini
Sindu Bahiravi - Monday to Friday Daily 19.30 hrs Channel Eye
Nilavi Malavi - Monday to Friday Daily 20.00 hrs Channel Eye
Goldie and the Boxer Tuesday 14.00 hrs Rupavahini
Kramer Vs Kramer Wednesday 14.00 hrs Rupavahini
Alice in the Wonderland 1 Thursday 14.00 hrs Rupavahini
Alice in the Wonderland 2 Friday 14.00 hrs Rupavahini
Athuru Mithuru Thursday 17.30 hrs Rupavahini
 

Deyata Kirula wiyaparika kirula 2014

Uncategorised

 

දැයට කිරුළ ජාතික ප්‍රදර්ශනය නිමිති කර ගනිමින් පුත්තලම, කුරුණෑගල හා කෑගල්ල දිස්ත්‍රික් 03 හි ව්‍යාපාරික ප්‍රජාව අතරින් විශිෂ්ටතම ව්‍යාවසායකයන් ජාතික මට්ටමට හදුන්වාදීම හා ඇගයීම මෙම ව්‍යාපෘතිය මගින් සිදු කෙරේ. මේ සදහා අදාල දිස්ත්‍රික්ක තුනෙහි වාණිජ හා කර්මාන්ත මණ්ඩලවල දායකත්වය ලැබෙන අතර අයැදුම්පත් කැදවීම හා ජයග්‍රාහකයින් තෝරා ගැනීම එම ආයතන මගින් සිදු කරනු ලැබේ.

මුලික අයැදුම්පත් මගින් එක් එක් දිස්ත්‍රික්කයෙහි විශිෂ්ටතම ව්‍යවසායකයින් 15 දෙනා බැගින් 45 දෙනෙකු තෝරා ගන්නා අතර ඔවුන් ඇගයීමෙන් සුලු, මධ්‍යම හා මහා පරිමාණ යන අංශ 03 තුලින් විශිෂ්ටතම ව්‍යවසායකයින් තෝරා ගැනේ. සෑම අංශයක් වෙනුවෙන් ම පළමු, දෙවන හා තෙවන ස්ථාන වෙනුවෙන් සම්මාන පිරිණැමෙන අතර සෙස්සන්ට සහතික පත් පිරිනැමේ.

අයැදුම්පත් කැවීම

පුත්තලම, කුරුණෑගල හා කෑගල්ල දිස්ත්‍රික් 03 හි විවෘත තරගයක් ලෙසින් අයැදුම් පත් කැවනු ලැබේ. ත්‍රයි භාෂා රූපවාහිනී දැන්වීමකින් සහ දිවයින හා The Island යන පුවත් වල පල කෙරෙන දැන්වීම් මගින් හා අදාල දිස්ත්‍රික් ව්‍යවසායක මණ්ඩල වෙත අයැදුම් පත් යොමු කෙරේ.

අයැදුම් පත් කැවීම ආරම්භක දිනය     - 2014.01.28

අයැදුම් පත් කැවීම අවසාන දිනය        - 2014.02.07

 

පුත්තලම දිස්ත්‍රික් අයැදුම්පත්

පුත්තලම දිස්ත්‍රික් වානිඡ කර්මාන්ත හා කෘෂි ව්‍යාපාර මණ්ඩලය

අංක 66/2, දෙවන මහල,

වානිඡ කර්මාන්ත හා කෘෂි ව්‍යාපාර මණ්ඩල ගොඩනැගිල්ල

කුරුණෑගල පාර,

හලාවත.

0777632072  /  0717649022   Mr Ruwan Nandana

 

කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික් අයැදුම්පත්

වයඹ වානිඡ හා කර්මාන්ත මණ්ඩලය

අංක 18, ජයවංශ ගොඩනැගිල්ල,

මිහිදු මාවත,

කුරුණෑගල.

0771099500   Mr T G U B Thambugala

 

කෑගල්ල දිස්ත්‍රික් අයැදුම්පත්

කෑගල්ල වානිඡ හා කර්මාන්ත මණ්ඩලය

අංක 562/1A, නුවර පාර,

මීපිටිය,

කෑගල්ල.

0777844583  /  0727844583  Mr Tissa Ranathunga

 

දිස්ත්‍රික් වැඩමුලු

අයැදුම්පත් ඉදිරිපත් කළ එක් එක් දිස්ත්‍රික්කයෙහි ව්‍යවසායකයින් වෙනුවෙන් අදාල දිසා වානිජ හා කර්මාන්ත මණ්ඩල විසින් එක් දින වැඩමුලුවක් සංවිධානය කෙරේ. සැම වැඩමුලුවක ම ස්ථානීය වාර්තා (Updates) පැයෙන් පැය ප්‍රවෘත්ති විකාශය සමග ඉදිරිපත් කෙරේ.

වැඩමුලු පහත දැක්වෙන පරිදි සැලසුම් කර ඇත.

පුත්තලම දිස්ත්‍රික්කය  

දිනය                - 2014.02.09

ස්ථානය           - ෆාර් ඉන් බීච් හෝටලය - සුදුවැල්ල පාර, හලාවත.

වේලාව             - 08.30 පැය

කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික්කය

දිනය                - 2014.02.10

ස්ථානය           - බ්ලු ස්කයි හෝටලය - මීගමුව පාර, කුරුණැගල.

වේලාව             - 14.00 පැය

කෑගල්ල දිස්ත්‍රික්කය

දිනය                - 2014.02.11

ස්ථානය           - පින්නලන්ද හෝටලය - පින්නවල, රඹුක්කන.

වේලාව             - 08.30 පැය

රූපවාහිනී ව්‍යාපාරික කිරුළ 2104 තරගකරුවන් හදුන්වාදීමේ වැඩසටහන් මාලාව

රූපවාහිනී ව්‍යාපාරික කිරුළ සදහා එක් එක් දිස්ත්‍රික්කයෙන් සුදුසුකම් ලැබු ව්‍යවසායකයින් 15 දෙනා  වෙනුවෙන් ප්‍රචාරක අවස්ථා දැයට කිරුළ වැඩසටහන තුල ලබාදීමට බලාපෙරොත්තුවේ.

වැඩසටහන් විකාශය     - 2014.02.21, 22 සහ 23

විකාශ වේලාව              - 11.00 -12.00 hrs

අලුයම ව්‍යාපාරික සැසිය (Breakfast Business Forum)

අලුයම ව්‍යාපාරික සැසිය මහ බැංකු අධිපතිතුමාගේ ප්‍රධාන දේශනයක් සමගින් මෙරට ප්‍රබල සමාගමක සභාපතිවරයකු හෝ  ප්‍රධාන විධායක නිලධාරීවරයකුගේ දේශනයක් එක් කෙරේ. මේ සදහා විදුලි සංදේශ හා තොරතුරු තාක්ෂණ ඇමතිතුමා සහ ආර්ථික සංවර්ධන ඇමතිතුමා ද සහභාගීවේ.

 

ජයග්‍රාහකයින් තේරීම

මූලික වටය

මූලික අයැදුම්පත් කැවීම අවසන, අයැදුම්පත් ඇගයීමකින් පසුව අදාල ව්‍යාපාරික ආයතන වල ක්ෂේත්‍ර නිරීක්ෂණයකින් දිස්ත්‍රික්කයේ මුල් ව්‍යවසාය 15 තෝරා ගැනේ. විනිශ්චය මණ්ඩලය පිලිගත් විශ්ව විද්‍යාලයක ආචාර්යවරයෙක්, දිස්ත්‍රික් ව්‍යවසාය මණ්ඩල තුනෙහි නියෝජිතයින් තිදෙනෙක් හා ශ්‍රී ලංකා රූපවාහිනී සංස්ථාවේ නියෝජිතයකුගෙන් සමන්විතවේ.

අවසන් වටය

වාණිජ හා කර්මාන්ත මණ්ඩල ජාතික සම්මේලනය නම් කරන නියෝජිතයකු සමග පිලිගත් විශ්ව විද්‍යාලයක ආචාර්යවරයෙක් හා දිස්ත්‍රික් ව්‍යවසාය මණ්ඩල තුනෙහි නියෝජිතයින් තිදෙනෙකුගෙන් විනිශ්චය මණ්ඩලයසමන්විතවේ. අවසන් ජයග්‍රාහකයින් තෝරාගැනීම වාණිජ හා කර්මාන්ත ජාතික සම්මේලනයේ අධීක්ෂණය යටතේ සිදු කෙරේ.

සම්මාන ප්‍රදානය

සම්මාන ප්‍රදානය දැයට කිරුළ ප්‍රධාන වේදීකාවේ දී සිදු කෙරේ. එම අවස්ථාවට අතිගරු ජනාධිපතිතුමා සමග ආර්ථික සංවර්ධන ඇමතිතුමා,ජනමාධ්‍ය ඇමතිතුමා සහ විදුලි සංදේශ හා තොරතුරු තාක්ෂණ ඇමතිතුමා  ද සහභාගීවේ.

 

 

සම්මානවර්ග දෙකකි

  1. දිස්ත්‍රික් සම්මාන
  2. කිරුළ සම්මාන

දිස්ත්‍රික් සම්මාන

පුත්තලම දිස්ත්‍රික්කය  

  1. සුලු පරිමාණ ව්‍යාවසායක
  2. මධ්‍ය පරිමාණ ව්‍යාවසායක
  3. මහා පරිමාණ ව්‍යාවසායක

කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික්කය

  1. සුලු පරිමාණ ව්‍යාවසායක
  2. මධ්‍ය පරිමාණ ව්‍යාවසායක
  3. මහා පරිමාණ ව්‍යාවසායක

කෑගල්ල දිස්ත්‍රික්කය

  1. සුලු පරිමාණ ව්‍යාවසායක
  2. මධ්‍ය පරිමාණ ව්‍යාවසායක
  3. මහා පරිමාණ ව්‍යාවසායක

කිරුළ සම්මාන

රූපවාහිනී ව්‍යාපාරික කිරුළ 2014 - සුලු පරිමාණ ව්‍යාවසායකඅංශය

  1. ප්‍රථම ස්ථානය
  2. දෙවන ස්ථානය
  3. තෙවන ස්ථානය

රූපවාහිනී ව්‍යාපාරික කිරුළ 2014 - මධ්‍ය පරිමාණ ව්‍යාවසායකඅංශය

  1. ප්‍රථම ස්ථානය
  2. දෙවන ස්ථානය
  3. තෙවන ස්ථානය

රූපවාහිනී ව්‍යාපාරික කිරුළ 2014 - මහා පරිමාණ ව්‍යාවසායකඅංශය

  1. ප්‍රථම ස්ථානය
  2. දෙවන ස්ථානය
  3. තෙවන ස්ථානය

 

ප්‍රචාරණය

රූපවාහිනී ප්‍රචාරණය ප්‍රචාරක පට, අයැදුම්පත් කැදවීමේ දැන්වීම්, වැඩමුලු ස්ථානීය වාර්තා හා දිස්ත්‍රික් තුනෙහි ප්‍රමුඛ ව්‍යවසායකයින් වෙනුවෙන් නිෂ්පාදනය කෙරෙණ වැඩසටහන් තුන දැක්විය හැක.

එමෙන්ම මුද්‍රිත මාධ්‍ය ප්‍රචාරණය දිවයින හා The Island යන පුවත්පත් වල අයැදුම්පත් කැදවීමේ දැන්වීම්, මුල් පිටුවෙහි Count Down දැන්වීම්, වැඩමුලු වාර්තා හා පුවත්පත් අතිරේක දෙකක් පළමුවැන්න සම්මාන උළෙල දින සහ දෙවැන්න සම්මාන උළෙලින් පසුව මගින් සිදු කෙරේ.

හවුල්කාර ආයතන

විදුලි සංදේශ හා තොරතුරු තාක්ෂණ අමාත්‍යාංශය

ආර්ථික සංවර්ධන අමාත්‍යාංශය

අපනයන සංවර්ධන මණ්ඩලය

කර්මාන්ත හා වාණිජ කටයුතු අමාත්‍යාංශය

වාණිජ හා කර්මාන්ත මණ්ඩල ජාතික සම්මේලනය

පුත්තලම දිස්ත්‍රික් වානිඡ කර්මාන්ත හා කෘෂි ව්‍යාපාර මණ්ඩලය

වයඹ වානිඡ හා කර්මාන්ත මණ්ඩලය

කෑගල්ල වානිඡ හා කර්මාන්ත මණ්ඩලය

උපාලි පුවත්පත් ආයතනය

Director General's Message

Uncategorised

කාර්ය බහුල ජීවන රටාවකට හුරු වූ නාගරික සමාජය බොහෝ සෙයින් කෘෂිකර්මාන්තයෙන් ඈත්ව තිබූ යුගයක රූපවාහිනී වැඩසටහනකින් බලාපොරොත්තු විය නොහැකි තරමේ වෙනසක් සිදු කිරීමට රිවිදින අරුණැල්ලට හැකි වී ඇත.

විසිතුරු මල් පැලෑටි වලින් ගෙවත්ත පුරවා ගන්නවා වෙනුවට ප්‍රයෝජනවත් බෝගයකින් ගෙවත්ත ‍හැඩගන්වන්නට නව ආකල්පමය වෙනසක් ඇති කිරීමට මේ වනවිටත් රිවිදින අරුණැල්ල හැකි වී තිබේ.

අතිගරු ජනාධිපතුමාගේ අපි වවමු - රට නගමු දිවි නැගුම සංකල්පය වඩාත් අර්ථවත් ලෙස ජනතාව වෙත ගෙනයාමේදී රිවිදින අරුණැල්ල ඉටු කරණා මෙහෙය ප්‍රසංශනීය වේ. අතිශය නාගරීකරණය වූ පරිසරයක පිහිටි ජාතික රූපවාහිනී පරිශ්‍රයේ නිර්මාණය කළ රූපවාහිනී ගෙවත්ත කාලය, අවකාශය, අවම සම්පත් වලින් උපරිම එල නෙලා ගැනීම පිළිබඳව හොඳම ආදර්ශයකි.

වස විස වලින් තොර ආහාර වේලක වටිනාකම කියාදෙන මෙම වැඩසටහන, උත්සාහය හා කැපවීම තුළින් ජීවිතයට වෙනසක් සේම හුදු රූපවාහිනී වැඩසටහනකට පමණක්ම සීමා නොවී, විසිත්ත කාමරයේ සිට ප්‍රේක්‍ෂකයා ගෙවත්තට කැඳවාගෙන යාමේ අර්ථවත් අපේක්‍ෂාවන් සපිරි වැඩසටහනක් බව කිවයුතුය. ජාතික වශයෙන් ලබා ඇති සම්මාන හා දෙස් විදෙස් ‍ප්‍රේක්‍ෂක ප්‍රතිචාර මීට ප්‍රබල සාක්‍ෂියකි.

ජාතික නාලිකාවේ දැක්ම ඔස්සේ නිවැරදි ගමනක් යන රිවිදින අරුණැල්ල මාගේ සුභාෂිංසන පිරිනමමි.

 

Eye/Nethra Schedule

Uncategorised

04:49:45 STATION OPENING
04:50:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights .
06:00:00 RISE & SHINE Live
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING - Tamil & English
08:00:00 JAYODA - LOTTERY Repeat - 2014.07.17
08:07:00 VASANA SAMPATHA - LOTTERY Repeat - 2014.07.17
08:14:00 SUPER BALL - LOTTERY Repeat - 2014.07.17
08:21:00 GOVISETHA Repeat - 2014.07.17
08:25:00 ESANIN PUWATH Live
08:30:00 GOVISETHA - LOTTERY cont'd..... Repeat - 2013.12.13
08:33:00 VANAKKAM NETHRA Live
09:25:00 ESANIN PUWATH Live
09:30:00 UDAYA DARSHANAM - Live
09:40:00 UDAYA DARSHANAM Live
10:00:00 UDAYA DHARSHANAM - Sponcer Programme
10:15:00 UDAYA DHARSHANAM Cont'd..... Live
10:25:00 ESANIN PUWATH Live
10:30:00 UDAYA DARSHANAM Live
10:45:00 UDAYA DARSHANAM
10:58:00 ATHIPPOKAL (Repeat) EP / 286 Tele Drama .
11:25:00 ESANIN PUWATH Live
11:30:00 NILAVE MALARE (Repeat) EP / 62 Tele Drama .
12:00:00 LUNCH TIME MUSIC - LIVE
13:00:00 URAUVKAL SANGAMAM EP / 83 Tele Drama .
13:30:00 AFTERNOON NEWS
13:45:00 TAMIL FEATURE FILM Good Luck .
14:25:00 ESANIN PUWATH Live
14:30:00 TAMIL FEATURE FILM cont'd.......
15:25:00 ESANIN PUWATH Live
15:30:00 TAMIL FEATURE FILM Cont'd......
16:25:00 ESANIN PUWATH
16:30:00 ARIVARAM - LIVE Educational Programme
17:25:00 ESANIN PUWATH
17:30:00 UDAYAM
18:00:00 IFTHAR
18:32:00 AZAN
18:35:00 KANDATHUM KETTATHUM
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - TAMIL
19:28:00 SINDHU BHAIRAVI EP / 82 Tele Drama .
20:00:00 NILAVE MALRE EP / 63 Tele Drama .
20:30:00 ATHIPOOKAL EP / 287 Tele Drama .
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - ENGLISH
21:30:00 DEVELOPMENT LOTTERY
21:37:00 MAHAJANA SAMPATHA LOTTERY DRAW
21:45:00 NIYATHA JAYA - LOTTERY DRAW
21:53:00 SAMPATH REKHA - LOTTERY DRAW
22:00:00 CROSS CURRENT - LIVE
23:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights - Brazil vs Germany .
00:00:00 NEWS & WEATHER REPORT - TAMIL (Repeat)
00:30:00 END OF TRANSMISSION
04:54:45 STATION OPENING
04:55:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:04:00 ICC WORLD CUP 2014 Highlights
06:04:00 RISE & SHINE - LIVE
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING - Tamil & English
08:00:00 DEVELOPMENT LOTTERY Repeat - 2014.07.18
08:07:00 MAHAJANA SAMPATHA Repeat - 2014.07.18
08:14:00 NIYATHA JAYA Repeat - 2014.07.18
08:21:00 SAMPATH REKHA - LOTTERY Repeat - 2014.07.18
08:30:00 CHILDREN PROGRAMME Live Programme
09:30:00 PUTHTHAM PUTHU KAALAI Live
11:00:00 RUSIYANA SAMAYAL
11:30:00 VILAYATHU MANJALI
12:00:00 WEEKEND FILM Mappilai
15:00:00 JOLLY TIME
16:00:00 NETHRA EXPRESS - LIVE
17:00:00 SANGAMAM
18:00:00 IFTHAR
18:32:00 AZAN
18:35:00 ISLAM SONGS
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - TAMIL
19:30:00 KODAI MALAI
20:05:00 SWARNA SANGEETHA
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS (ENGLISH)
21:30:00 SHANIDA VASANAWA - LOTTERY DRAW
21:37:00 SUPIRI VASANA SAMPATHA LOTTERY DRAW
21:45:00 JATHIKA SAMPATHA - LOTTERY DRAW
21:53:00 SUPER BALL - LOTTERY DRAW
22:00:00 NLB NEW LOTTERY DRAW
22:08:00 TAMIL FILM
00:30:00 END OF TRANSMISSION
04:49:45 STATION OPENING Channel Eye Theam
04:50:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
06:00:00 RISE & SHINE - LIVE
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING Tamil & English
08:00:00 SHANIDA VASANA Repeat - 2014.07.19
08:07:00 SUPIRI VASANA SAMPATHA Repeat - 2014.07.19
08:14:00 JATHIKA SAMPATHA Repeat - 2014.07.19
08:21:00 SUPER BALL - LOTTERY DRAW Repeat - 2014.07.19
08:29:30 CHANNEL NETHRA THEME
08:30:00 LITTLE BEAR Cartoon Programme
09:00:00 NAMMA SUNDAY
09:30:00 M - 9.30 LIVE
11:00:00 SAMAYA GALLERY Cookery Programme
11:30:00 ALAGOVIYAM
12:00:00 WEEKEND FILM
15:00:00 VELLITHTHIRAI
16:00:00 ASTROLOGY
17:00:00 THIRUMALAM Wedding Programme
17:30:00 PEACE PROGRAMME
18:00:00 IFTHAR
18:32:00 AZHAN
18:35:00 RITZBURY JOURNEY DAY EP/85
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - TAMIL
19:30:00 LOCAL DRAMA
20:00:00 FILM CITY
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - ENGLISH
21:30:00 OFF THE FIELD Sports Programme -
22:30:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
23:30:00 END OF TRANSMISSION
23:33:00 NTV OPENING
23:35:00 NTV COMMERCIAL SCHEDLE
04:49:45 STATION OPENING
04:50:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
06:00:00 RISE & SHINE - LIVE
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING Tamil & English
08:00:00 JANA JAYA - LOTTORY Repeat - 2014.07.20
08:07:00 MAHAJANA SAMPATHA Repeat - 2014.07.20
08:14:00 SAMPATH REKHA - LOTTERY DRAW Repeat - 2014.07.20
08:21:00 DEVELOPMENT FORTUNE - LOTTERY Repeat - 2014.07.20
08:25:00 ESANIN PUWATH
08:30:00 DEVELOPMENT FORTUNE - LOTTERY cont'd.....
08:33:00 VANAKKAM NETHRA - Live
09:25:00 ESANIN PUWATH
09:30:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
09:45:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
10:00:00 UDAYA DARSHANAM - Tip Top Live Programme
10:25:00 ESANIN PUWATH
10:30:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
10:45:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
11:00:00 ATHIPOOKAL (Repeat) Tele Drama
11:25:00 ESANIN PUWATH
11:30:00 NILAVE MALARE (Repeat) Tele Drama
12:00:00 LUNCH TIME VARIETY - LIVE
13:00:00 URAVUKAL SANGAMAM Tele Drama
13:30:00 AFTERNOON NEWS
13:45:00 TAMIL FEATURE FILM
14:25:00 ESANIN PUWAYH
14:30:00 TAMIL FEATURE FILM cont'd.......
15:25:00 ESANIN PUWATH
15:30:00 TAMIL FEATURE FILM cont'd.....
16:25:00 ESANIN PUWATH
16:30:00 ARIVARAM Educational Programme
17:25:00 ESANIN PUWATH
17:30:00 YATHTHIRAI
18:05:00 IFTHAR
18:32:00 AZAN
18:35:00 VIDIYALAI NOKKI Current Affairs Programme
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - TAMIL
19:30:00 SINDHU BHAIRAVI Tele Drama
20:00:00 NILAVE MALARE Tele Drama
20:30:00 ATHIPOOKKAL Tele Drama
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - ENGLISH
21:30:00 KODAI MULLEI
22:00:00 EYE SHUFFLE
23:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
00:00:00 END OF TRANSMISSION
04:54:45 STATION OPENING
04:55:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
06:00:00 RISE N SHINE - LIVE
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING Tamil & English
08:00:00 VASANA SAMPATHA - LOTTORY Repeat - 2014.07.21
08:07:00 JAYODA - LOTTORY Repeat - 2014.07.21
08:14:00 GOVISETHA - LOTTORY Repeat - 2014.07.21
08:21:00 SUPER BALL - LOTTORY Repeat - 2014.07.21
08:25:00 ESANIN PUWATH
08:30:00 SUPER BALL - LOTTERY cont'd..... Repeat - 2013.12.09
08:33:00 VANAKKAM NETHRA - LIVE
09:25:00 ESANIN PUWATH
09:30:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
09:45:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
10:00:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
10:25:00 ESANIN PUWATH
10:30:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
11:00:00 ATHIPOOKAL (Repeat) Tele Drama
11:25:00 ESANIN PUWATH
11:30:00 NILAVE MALARE (Repeat) Tele Drama
12:00:00 LUNCH TIME VARIETY - LIVE
13:00:00 URAVUKAL SANGAMAM Tele Drama
13:30:00 AFTERNOON NEWS
13:45:00 TAMIL FEATURE FILM
14:25:00 ESANIN PUWATH
14:30:00 TAMIL FEATURE FILM cont'd......
15:25:00 ESANIN PUWATH
15:30:00 TAMIL FEATURE FILM cont'd......
16:25:00 ESANIN PUWATH
16:30:00 ARIVARAM Educational Programme
17:25:00 ESANIN PUWATH
17:30:00 SAIVA NEETHI
18:05:00 IFTHAR
18:32:00 AZAN
18:35:00 ULAGA VALAM
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - TAMIL
19:30:00 SINDHU BHAIRAVI Tele Drama
19:59:00 NILAVE MALARE Tele Drama
20:30:00 ATHIPOOKAL Tele Drama
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORT - ENGLISH
21:30:00 KODAI MULLEI
22:00:00 CAFE CLASIC
23:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
00:00:00 END OF TRANSMISSION
04:54:45 STATION OPENING
04:55:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
06:00:00 RISE & SHINE - LIVE
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING Tamil & English
08:00:00 DEVELOPMENT LOTTERY Repeat - 2014.07.22
08:07:00 MAHAJANA SAMPATHA Repeat - 2014.07.22
08:14:00 NIYATHA JAYA Repeat - 2014.07.22
08:21:00 SAMPATH REKHA LOTTERY Repeat - 2014.07.22
08:24:30 CHANNEL NETHRA THEME
08:25:00 ESANIN PUWATH LIVE
08:30:00 SAMPATH REKHA LOTTERY CONT'D..
08:34:00 VANAKKAM NETHRA LIVE
09:25:00 ESANIN PUWATH LIVE
09:30:00 UDAYA DARSHANAM Vitavite Live Programme
09:45:00 UDAYA DARSHANAM Live Programme
10:00:00 UDAYA DARSHANAM Alaris Live Programme
10:15:00 UDAYA DARSHANAM Cont'd.......
10:25:00 ESANIN PUWATH Live
10:30:00 UDAYA DARSHANAM - Naturee Shampoo Live
10:50:00 UDAYA DARSHANAM CONT'D...... LIVE
11:00:00 ATHIPOOKAL (Repeat) Tele Drama
11:25:00 ESANIN PUWATH
11:30:00 NILAVE MALARE (Repeat) Tele Drama
12:00:00 LUNCH TIME MUSIC - LIVE
13:00:00 URAUVKAL SANGAMAM Tele Drama
13:30:00 AFTERNOON NEWS
13:45:00 FILM FEATURE FILM
14:25:00 ESANIN PUWATH
14:30:00 TAMIL FEATURE FILM CONT'D......
15:25:00 ESANIN PUWATH
15:30:00 TAMIL FEATURE FILM CONT'D......
16:25:00 ESANIN PUWATH
16:30:00 ARIVARAM - LIVE Educational Programme
17:25:00 ESANIN PUWATH
17:30:00 VALAR PIRAI
18:05:00 IFTHAR
18:32:00 AZAN
18:35:00 ABIVIRUTHI PADHAIVIL
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORT - TAMIL
19:29:00 SINDHU BHAIRAVI Tele Drama
20:00:00 NILAVE MALARE Tele Drama
20:31:00 ATHIPOOKAL Tele Drama
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORT - ENGLISH
21:30:00 KODI MULLAI
22:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
23:00:00 IPPADIKA SADHAM Discussion Programme
00:00:00 END OF TRANSMISSION
04:54:45 STATION OPENING
04:55:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
06:00:00 RISE & SHINE - LIVE
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING Tamil & English
08:00:00 SHANIDA VASANAWA Repeat - 2014.07.23
08:07:00 SUPIRI VASANA SAMPATH Repeat - 2014.07.23
08:14:00 JATHIKA SAMPATHA Repeat - 2014.07.23
08:21:00 JANA JAYA - LOTTERY DRAW Repeat - 2014.07.23
08:25:00 ESANIN PUWATH
08:30:00 JANA JAYA - LOTTERY cont'd..... Repeat - 2013.12.11
08:33:00 VANAKKAM NETHRA Live
09:25:00 ESANIN PUWATH
09:30:00 UDAYA DARSHANAM - Floria House Wife Programme
09:40:00 UDAYA DARSHANAM Sunvill
10:00:00 UDAYA DARSHANAM Durdans Hospital
10:25:00 ESANIN PUWATH
10:30:00 UDAYA DARSHANAM Live
11:00:00 ATHIPPOKAL (Repeat) Tele Drama
11:25:00 ESANIN PUWATH
11:30:00 NILAVE MALARE (Repeat) Tele Drama
12:00:00 LUNCH TIME MUSIC - LIVE
12:30:00 COMMONWEALTH GAMES
13:30:00 AFTERNOON NEWS
13:45:00 COMMONWEALTH GAMES
14:25:00 ESANIN PUWATH
14:30:00 COMMONWEALTH GAMES 2014....
15:25:00 ESANIN PUWATH
15:30:00 COMMONWEALTH GAMES CONT'D......
16:25:00 ESANIN PUWATH
16:30:00 COMMONWEALTH GAMES
17:25:00 ESANIN PUWATH
17:30:00 COMMONWEALTH GAMES
18:05:00 IFTHAR
18:32:00 AZAN
18:35:00 KALAIMUTHAM
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - TAMIL
19:30:00 SINDHU BHAIRAVI Tele Drama
20:00:00 NILAVE MALARE Tele Drama
20:30:00 ATHIPOOKKAL Tele Drama
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORT - ENGLISH
21:30:00 COMMONWEALTH GAMES
00:00:00 END OF TRANSMISSION
04:54:45 STATION OPENING
04:55:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
06:00:00 RISE & SHINE Live
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING - Tamil & English
08:00:00 JAYODA - LOTTERY Repeat - 2014.07.24
08:07:00 VASANA SAMPATHA - LOTTERY Repeat - 2014.07.24
08:14:00 SUPER BALL - LOTTERY Repeat - 2014.07.24
08:21:00 GOVISETHA Repeat - 2014.07.24
08:25:00 ESANIN PUWATH Live
08:30:00 GOVISETHA - LOTTERY cont'd..... Repeat - 2013.12.13
08:33:00 VANAKKAM NETHRA Live
09:25:00 ESANIN PUWATH Live
09:30:00 UDAYA DARSHANAM - Live
09:40:00 UDAYA DARSHANAM Live
10:00:00 UDAYA DHARSHANAM - Sponcer Programme
10:15:00 UDAYA DHARSHANAM Cont'd..... Live
10:25:00 ESANIN PUWATH Live
10:30:00 UDAYA DARSHANAM Live
10:45:00 UDAYA DARSHANAM
11:00:00 ATHIPPOKAL (Repeat) Tele Drama
11:25:00 ESANIN PUWATH Live
11:30:00 NILAVE MALARE (Repeat) Tele Drama
12:00:00 LUNCH TIME MUSIC -
12:30:00 COMMONWEALTH GAMES
13:30:00 AFTERNOON NEWS
13:45:00 COMMONWEALTH GAMES
14:25:00 ESANIN PUWATH Live
14:30:00 COMMONWEALTH GAMES cont'd.......
15:25:00 ESANIN PUWATH Live
15:30:00 COMMONWEALTH GAMES Cont'd......
16:25:00 ESANIN PUWATH
16:30:00 COMMONWEALTH GAMES
17:25:00 ESANIN PUWATH
17:30:00 COMMONWEALTH GAMES'''''
18:05:00 IFTHAR
18:32:00 AZAN
18:35:00 KANDATHUM KETTATHUM
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - TAMIL
19:28:00 SINDHU BHAIRAVI Tele Drama
20:00:00 NILAVE MALRE Tele Drama
20:32:00 ATHIPOOKAL Tele Drama
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - ENGLISH
21:30:00 DEVELOPMENT LOTTERY
21:37:00 MAHAJANA SAMPATHA LOTTERY DRAW
21:45:00 NIYATHA JAYA - LOTTERY DRAW
21:53:00 SAMPATH REKHA - LOTTERY DRAW
22:00:00 CROSS CURRENT - LIVE
23:00:00 END OF TRANSMISSION
04:54:45 STATION OPENING
04:55:15 THOUGHTS FOR THE DAY
05:00:00 FIFA WORLD CUP 2014 Highlights
06:00:00 RISE & SHINE - LIVE
07:30:00 NEWS PAPER REPORTING - Tamil & English
08:00:00 DEVELOPMENT LOTTERY Repeat - 2014.07.25
08:07:00 MAHAJANA SAMPATHA Repeat - 2014.07.25
08:14:00 NIYATHA JAYA Repeat - 2014.07.25
08:21:00 SAMPATH REKHA - LOTTERY Repeat - 2014.07.25
08:30:00 CHILDREN PROGRAMME Live Programme
09:30:00 PUTHTHAM PUTHU KAALAI
11:00:00 RUSIYANA SAMAYAL
11:30:00 VILAYATHU MANJALI
12:00:00 TAMIL PROGRAMME
12:30:00 COMMONWEALTH GAMES
15:00:00 COMMONWEALTH GAMES
18:05:00 IFTHAR
18:32:00 AZAN
18:35:00 ISLAM SONGS
19:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS - TAMIL
19:30:00 KODAI MALAI
20:00:00 SWARNA SANGEETHA
21:00:00 NEWS & WEATHER REPORTS (ENGLISH)
21:30:00 SHANIDA VASANAWA - LOTTERY DRAW
21:37:00 SUPIRI VASANA SAMPATHA LOTTERY DRAW
21:45:00 JATHIKA SAMPATHA - LOTTERY DRAW
21:53:00 SUPER BALL - LOTTERY DRAW
22:00:00 NLB NEW LOTTERY DRAW
22:08:00 TAMIL FILM
00:30:00 END OF TRANSMISSION

Other Government Websites

Uncategorised

Airport & Aviation Services (Sri Lanka) Ltd.
Arthur C. Clarke Centre for Modern Technologies   
Atomic Energy Authority
Attorney General's Department
Bank of Ceylon
Board of Investment of Sri Lanka (BOI)
Bureau of Foreign Employment
Bureau of Infrastructure Investment
Central  Bank of Sri Lanka
Central Cultural Fund
Central Engineering Consultancy Bureau (CECB)
Ceylon Electricity Board
Ceylon Hotels Corporation
Clothing Industry Training Institute
Coast Conservation Department
Coconut Development Authority
Colombo International School
Commission to Investigate Allegation of Bribery or Corruption (CIABOC)
Co-operative Wholesale Establishment (CWE)
Department of Agriculture
Department of Animal Production and Health
Department of Archaeology
Department of Ayurveda 
Department of Census & Statistics
Department of Elections
Department of Examinations
Department of External Resources
Department of Fiscal Policy & Economic Affairs
Department of Fisheries and Aquatic Resources
Department of Immigration & Emigration
Department of Information
Department of Inland Revenue
Department of Labour
Department of Meteorology
Department of National Archives
Department of National Budget 
Department of National Museums 
Department of Posts 
Department of Public Enterprises 
Department of Registrar of Companies 
Department of Registration of Persons 
Department of State Accounts 
Department of Wildlife Conservation 
Development Lotteries Board 
E Sri Lanka 
Eastern University, Sri Lanka 
Employees' Provident Fund (EPF) 
Energy Supply Committee 
Energy Conservation Fund
Teaching Hospital Colombo South
Geological Survey and Mines Bureau (GSMB)
Government Official Web Portal
Hector Kobbekaduwa Agrarian Research and Training Institute
Independent Television Network Ltd. (ITN)
Indo-Sri Lanka Free Trade Agreement
Industrial Development Board (IDB)
Industrial Technology Institute (ITI)
Information and Communication Technology Agency of Sri Lanka (ICTA)
Institute of Fundamental Studies (IFS)
Institute of Policy Studies (IPS) 
JobsNet - Sri Lanka
Kalubowitiyana Tea Factory Ltd.
Lanka General Trading Company
Lanka Transformers Ltd.
Legal Draftsman's Department
Microfinance for Tsunami Affected Areas
Millennium Development Goals Sri Lanka
Monitoring and Progress Review Division - Ministry of Finance & Planning
National Child Protection Authority (NCPA) 
National Disaster Management Center Sri Lanka 
National Youth Services Council 
National Zoological Gardens
North East Provincial Council 
North Western (Wayamba) Provincial Council 
Official of the Cabinet of Ministers 
Official Legal Information Network of Sri Lanka (Lawnet)
People's Bank 
Parliament of Sri Lanka  
Planetarium 
Police 
Postgraduate Institute of Management (PIM) – University of Sri Jayewardenapura
Postgraduate Institute of Science - University of Peradeniya 
President of Sri Lanka
Prime Minister of Sri Lanka
Public Enterprise Reform Commission 
Public Performance Board
Public Procurement Bureau - Department of Public Finance  
Rana Viru Seva Authority (Welfare of Servicemen) 
Rana Viru Remembrance Park 
Resettlement and Rehabilitation Authority of the North (RRAN) 
Rice Research & Development Institute 
Science & Technology Human Resources Development Project
Secretariat for Coordinating the Peace Process
Securities and Exchange Commission of Sri Lanka
Small and Medium Enterprise Developers
Sri Lanka Army 
Sri Lanka Broadcasting Corporation (National Radio)  
Sri Lanka Cashew Corporation 
Sri Lanka Convention Bureau 
Sri Lanka Council for Agricultural Research Policy 
Sri Lanka Domain Registry 
Sri Lanka Export Credit Insurance Corporation 
Sri Lanka Export Development Board (EDB) 
Sri Lanka Handicrafts Board (Laksala) 
Sri Lanka Institute of Development Administration (SLIDA) 
Sri Lanka Institute of Information Technology (SLIIT) 
Sri Lanka Insurance Corporation Ltd. 
Sri Lanka Inventors’ Commission 
Sri Lanka Ports Authority (Colombo Port) 
Sri Lanka Rice Research Institute 
Sri Lanka Rupavahini Corporation (National Television) 
Sri Lanka Standards Institution 
Sri Lanka Tea Board 
Sri Lanka Tea Research Institute 
Sri Lanka Telecom Ltd. 
Sri Lanka Television Training Institute 
Sri Lanka Tourist Board 
Sri Lanka Trade
Sri Lankan Airlines Ltd. 
Sri Lankan Cargo Ltd. 
State Mortgage and Investment Bank
State Pharmaceuticals Corporation 
Task Force for Rebuilding the Nation - TAFREN 
Telecommunications Regulatory Commission of Sri Lanka (TRC) 
Tertiary and Vocational Education Commission (TVEC)
Textile Training and Services Centre 
The National Institute of Education
The Open University of Sri Lanka (OUSL) 

Dubbed Programmes - Family Series

Uncategorised

The Sensitive Samurai
Soon on...
Dubbed In Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransirilal
Dubbing Assistant: Thusitha Vidanapathirana
Water Margin
Sunday at 13.00 hrs
Sub Titled in Sinhala
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
The X-Files
Sunday at 14 00 hrs
Sub Titled in Sinhala
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Yahapath Maharaja
Monday to Friday at 18 30 hrs
Dubbed in to Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransirilal
Dubbing Assistant:
Sindu Bahiravi
Monday to Friday at 19.30 hrs
Sub Titled in Sinhala - Telecast on NethraTV
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Nilave Malare
Monday at 20.00 hrs
Sub Titled in Sinhala - Telecast on NethraTV
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Abeetha Diyaniya
Saturday at 07.00 hrs
Sub Titled in Tamil
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Goldie and the Boxer
Tuesday at 14.00 hrs
Sub Titled in Sinhala
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Kramer Vs Kramer
Wednesday at 14.00 hrs
Sub Titled in Sinhala
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Alice in Wonderland 1
Thursday at 14.00 hrs
Sub Titled in Sinhala
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Alice in Wonderland 2
Friday at 14.00 hrs
Sub Titled in Sinhala
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Viva Cuba
Soon on...
Dubbed in to Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransriilal
Dubbing Assistant:
 
 

About Rividina Arunella

Uncategorised

රිවිදින අරුණැල්ලේ අතීතය

රූපවාහිනී මාධ්‍ය කලාව ප්‍රායෝගික හා සුභදායක දිශාවන් කරා ගමන් කළ නව සංකල්පයෙන් 2002 වසරේ මැද භාගයේදී ඉස්මතු විය. එය රූපවාහිනී අසිරිමත් ගෙවත්තයි. මෙම වැඩසටහන ආරම්භ වුයේ ජාතික රූපවාහිනියේ නුගසෙවණ නම් වූ උදා විකාශන වැඩසටහන තුළින්ය.

දෘශ්‍ය මාධ්‍ය නාලිකා තුළ නොවැදගත් කාලයක් ලෙස සලකුණු වූ උදය වරුව මිළ අධික අගනා විකාශ කාලයක් බවට පත්කළ වැඩසටහන නුගසෙවණයි. එය රූපවාහිනී ක්‍ෂෙත්‍රයට නව සංකල්පයක් හදුන්වා දුන් පුරෝගාමී වැඩසටහනක් ලෙස හැඳින්විය හැක. ව්‍යාපාරික ක්‍ෂෙත්‍රය තදින් බැඳගත් වැඩසටහනක් බවට පත්වු නුග සෙවණ තුළ අසිරිමත් ගෙවත්තට හිමි වුයේ අද්විතිය ස්ථානයකි. නුගසෙවණ තුළ තිබු සිමිත විකාශන ඉඩකඩ ප්‍රේක්ෂකයින්ගේ අවශ්‍යතාවයට සරිලන පුළුල් අවකාශයක් නොතිබුණ බැවින් එය වෙනම වැඩසටහනක් ලෙස ඉරිදා උදේ 7.30ට රිවිදින අරුණල්ල නමින් නිෂ්පාදනය විය.

විවේකය එලදායි හා අර්ථවත් එකක් බවට පත්කරවමින් තමාගේම ගෙවත්තක් තනාගැනීමට ජනතාව පොළඹවන රූපවාහිනී වැඩසටහනක් ලෙස, ඉරිදා උදේ 7.30ට විකාශය කිරිම තුළින් එය තවදුරටත් ජනතා ආකර්ෂණය දිනාගත් වැඩසටහනක් බවට පත්විය.

රූපවාහිනී පරිශ්‍රය තුළ තනා ඇති ගෙවත්තක ආදර්ශය පසුබිම් කර ගනිමින් ගෙවතු වගාවේ සාර්ථකත්වයට තුඩු දෙන දැනුම හා ආකල්ප වර්ධනය ඇති කරවන පරිදි කෘෂි විද්‍යාඥවරයකු වූ උදය ද සිල්වා මහතා ප්‍රධාන කොට නිවේදිකාවකගේද සහය ඇතිව වැඩසටහන නිර්මාණය වේ.

ප්‍රථම වතාවට මාධ්‍ය ආයතනයක සජීවි ගෙවතු පරිශ්‍රයක් නිර්මාණය වූයේ අසිරිමත් ගෙවත්ත සඳහාය. එය මේ වනවිට “ රිවිදින අරුණැල්ල“ වැඩසටහන සදහා ඉතා සක්‍රීයව සාරවත් ගෙවත්තක් බවට පත්කරගෙන තිබේ.

වස විසෙන් තොර ආහාර වේලක් තමාගේ ගෙවත්ත තුළින්ම ලබා ගැනීමට ජනතාව යොමු කරන රිවිදින අරුණැල්ල කාබනික පොහොර භාවිතය හා ස්වභාවික පළිබෝධ මර්ධනය හා උපක්‍රම පිළිබද දැනුවත් කරයි. මේ වන විට මෙම වැඩසටහන් මාලාව හරහා දුර්ලභ ගණයේ භෝග විශාල ප්‍රමාණයක් ප්‍රේක්‍ෂකයන් විසින් පරිත්‍යාග කර ඇති අතර එම බෝග ව්‍යාප්ත කිරීමට කටයුතු සිදුකර ඇත.

ඉරිදා උදය වරුවේ විකාශය වීම තුළින් විවිධ වෘත්තිකයන් මෙම වැඩසටහන වටා රොක් විය. වෛද්‍යවරුන්/ඉංජිනේරුවන් ආදී රජයේ පරිපාලන නිලධාරීන් සෞඛ්‍යයට හිතකර ව්‍යායාමයටත් නිවසේ පරිභෝජනයට අවශ්‍ය ආහාර නිපදවා ගැනීමටත් තම ගෙවත්ත උපයෝගී කර ගැනීමට ඔවුන්ට හැකිවී ඇත. කඩපිලේ ගනුදෙනුව අවමකර ගැනීමට හැකි වීම නිසා තම ආර්ථිකය ඉහළ නංවා ගැනීමට මෙම වැඩසටහන පිටිවහලක් වී ඇත.

රිවිදින අරුණැල්ල වැඩසටහනේ තේමා සංකල්පය තව දුරටත් ජනගත කොට ගෙවතු වගා සංකල්පය පුළුල් ප්‍රචාරයක් ලබාදීමේ අරමුණෙන් තවත් වැඩසටහන් මාලාවක් නිෂ්පාදන විය. එය “රන් අස්වනු මංගල්‍යයයි. මෙහි තේමා පාඨය වුයේ “ස්වයංපෝෂිත දේශයකට රූප මාධ්‍යයේ පෙරගමන්කරු යන්නයි“. මෙය ගෙවතු වගා තරගාවලියක ස්වරූපයෙන් දියත් කළ රූපවාහිනී වැඩසටහන් මාලාවකි.

ජාතික නාලිකාවෙන් ප්‍රථම වරට හොඳම ගෙවත්ත (2008 වසරේදී) තේරීමේ දීප ව්‍යාප්ත ගෙවතු තරගාවලියක් ඇරඹිය. එහිදී තරග කණ්ඩායම් 4ක් යටතේ මෙහෙය විය.

1.හොදම තෙත් කලාපීය ගෙවත්ත

2.හොදම වියළි කලාපීය ගෙවත්ත

3.හොදම පාසැල් ගෙවත්ත

4.හොදම මහල් නිවාස වගාව

එම තරගවලියේ පළමු අධීක්ෂණ කටයුතු පේරාදෙණිය කෘෂි විද්‍යා පීඨයේ කෘෂි විද්‍යාර්තීන් විසින්ද, අවසාන වටය පේරාදෙණිය විශ්ව විද්‍යාලයේ කෘෂි පීඨයේ මහාචාර්ය වරුන්ද කෘෂිකර්ම දෙපාර්තමේන්තුවේ අධ්‍යක්‍ෂක ජනරාල් තුමා සහ කෘෂි විද්‍යාඥ උදය ද සිල්වා මහාත විසින් සිදුකෙරිණි.

ජයග්‍රහණයන් සදහා වටිනා තෑගි මුදල් පිරිනැමිණි.

ඒ අනුව පළමු ස්ථානය ලබා ගත් ජයග්‍රහකයාට ස්ටර්ලින් ඔටෝමොබයිල් පෞද්ගලික සමාගම වෙතින් FAW ද්විත්ව වායුසමීකරණ වෑන් රථයක් පිරිනමන ලදී. දෙවන ස්ථානය සදහා සෙනාරෝ මෝටර්ස් වෙතින් ත්‍රීවිල් රථයක්ද තෙවන ස්ථානය සදහා අබාන්ස් වෙතින් පියාජෝ මෝටර් සයිකලයක් සහ සැනසිලි තෑගි ලෙස අබාන්ස් වෙතින් හිරෝ ස්ට්‍රිම් මෝටර්සයිකල් 20 පිරිනමන ලදි.

මහල් නිවාස සදහා ප්‍රථම ස්ථානයට මල්ලිකා හේමචන්ද්‍ර වෙතින් රු.50.000 ක චෙක්පතක් සහ සැනසිලි තෑගි සඳහා රු10000 චෙක්පත් 5ක් ලබාදෙන ලදි.

පාසල් ගෙවතු සදහා සදීපා පොත් ප්‍රකාශකයන්ගෙන් රු ලක්ෂ 5ක චෙක්පතක් හා වටිනා පොත් ලබාදෙන ලදි.මෙවන් සුවිසාල තෑගි ප්‍රමාණයක් ලබාදුන් වෙනත් කෘෂිකර්ම වැඩසටහනක් මින් පෙර රූපවාහිනි මාධ්‍ය ක්‍ෂෙත්‍රය තුළ නොතිබුණි. අනුග්‍රාහක භවතුන් පිරිසක් මෙම වැඩසටහනට අනුග්‍රාහකත්වය දැක්වීමද විශේෂයකි. තෑගි ලබාදීමට වඩා ජනතාව ගෙවතු වගාව කෙරේ අවධිගත කිරීමට හා ඊට උත්තේජනයක් සැපයීමට හැකිවීම මෙම වැඩසටහන ලද ජයග්‍රහණයක් ලෙස සැලකිය හැකිය. මෙම තරගාවලිය ලබාගත් ජනතා ආකර්ශනය මත එහි දෙවන අදියර 2009 වසරේදි ඇරඹිණි. මෙවැනිම ලක්‍ෂ ගණනේ තෑගි ලබාදීමට අනුග්‍රාහක භවතුන් හා එක්වෙමින් රූපවාහිනී සංස්ථාව පෙරමුණ ගත්තාය.

අසිරිමත් ගෙවත්ත, රිවිදින අරුණැල්ල, රන් අස්වනු මංගල්‍යය යන සියලු මාලා වැඩසටහන්වල අරමුණු වුයේ රටේ කෘෂි ආර්ථික පෙරළියකට සක්‍රියව හා වක්‍රාකාරව උරදීමත් ජනතා පරිභෝජනය සඳහා පවුල් ඒකකය තුළ ස්වයං පෝෂිත ආහාර රටාවක් නිර්මාණය කරගැනීමට අවශ්‍ය පසුබිම සකසා දීමත්ය.

“අපි වවමු රට නගමු“ නමින් රජය දියත් කල දේශිය ආහාර දිරිගැන්වීමේ ජාතික මෙහෙයුමට පූර්වගාමි හා සමාගමී මාධ්‍ය ප්‍රචාරයක් ලබාදීම සඳහා මෙම වැඩසටහන තුළින් ඉටුවුයේ නොමද මෙහෙවරකි.

වසර 10ක් පුරා අඛණ්ඩව වැඩසටහන පවත්වාගෙන යෑමට හැකිවුයේද එහි ඇති අනම්‍ය ප්‍රේක්‍ෂක ඉල්ලුම හා එහි ඇති වැදගත්කම නිසාය.

තවදුරටත් වැඩසටහනේ මුහුණුවර හා අන්තර්ගතයේ හරබර සමබරතාවය පවත්වා ගනිමින් සෑම ඉරිදාවකම පෙරවරු 7.30 ට රිවිදින අරුණැල්ල නමින් ඔබේ ආලින්දයට පැමිණේ.

Contact Us

Uncategorised

අප අමතන්න

රිවිදින අරුණැල්ල
ශ්‍රී ලංකා රුපවාහිනී සංස්ථාව,
කොළඹ 07.

දුරකථන : 011 501050
              011 599505

උදයද සිල්වා (කෘෂි විද්‍යාඥ)

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FIFA Match Schedule

Uncategorised

 

Match No

Date

TC Time

Match

Group

Channel

Remarks

 

13th June

TBC

Opening Ceremony

 

Live

01

 

0100

Brazil Vs Croatia

A

Live

01

 

1400

Opening & Match 01

A

Repeat

01

 

1530

Opening & Match 01

A

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

02

 

2115

Mexico Vs Cameroon

A

Live

 

 

19

19 June

0000

Spain Vs Chile

B

Live

 

 

 

 

 

 

 

19

1400

Spain Vs Chile

B

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

18

1530

Cameroon Vs Croatia

A

Recorded

 

 

 

 

 

 

 

21

 

2115

Colombia Vs Cote d Ivoire

C

Live

 

 

23

20 June

0000

Uruguay Vs England

D

Live

 

 

 

 

 

 

 

22

1530

Japan Vs Greece

C

Recorded

 

 

 

 

 

 

 

23

1400

Uruguay Vs England

D

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

24

 

2115

Italy Vs Costa Rica

D

Live

 

 

25

21 June

0000

France Vs Switzerland

E

Live

 

 

 

 

 

 

 

25

1300

France Vs Switzerland

E

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

26

 

1530

Honduras Vs Ecuador

E

Recorded

 

 

 

 

 

27

 

2115

Argentina Vs Iran

F

Live

 

 

29

22 June

0000

Germany Vs Ghana

G

Live

 

 

 

 

 

 

27

 

1300

Argentina Vs Iran

F

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

28

 

1530

Nigeria Vs Bosnia

F

Recorded

 

 

 

 

 

 

31

 

2115

Belgium Vs Russia

H

Live

 

 

32

23 June

0000

Korea Rep. Vs Algeria

H

Live

 

 

 

 

 

 

32

 

1400

Korea Rep. Vs Algeria

H

Repeat

 

 

 

 

 

 

30

 

1530

USA Vs Portugal

G

Recorded

 

 

 

 

 

 

35

 

2115

Spain Vs Australia

B

Live

 

 

33

24 June

0100

Cameroon Vs Brazil

A

Live

 

 

 

 

 

 

36

 

1400

Netherland Vs Chile

B

Recorded

 

 

 

 

 

 

34

 

1530

Croatia Vs Mexico

A

Recording

 

 

 

 

 

 

 

39

 

2115

Italy Vs Uruguay

D

Live

 

 

37

25 June

0100

Japan Vs Colombia

C

       

Live

 

 

 

 

 

 

 

38

 

1530

Greece Vs Cote d Ivoire

C

Recorded

 

 

 

 

 

 

40

 

1400

Costa Rica Vs England

D

Recorded

 

 

 

 

 

 

 

43

 

2115

Nigeria Vs Argentina

F

Live

 

 

41

26 June

0100

Honduras Vs Switzerland 

E

Recorded

 

 

 

 

 

 

44

 

1400

Bosnia Vs Iran

F

Recorded

 

 

 

 

 

 

42

 

1530

France Vs Ecuador

E

Recorded

 

 

 

 

 

 

45

 

2115

Portugal Vs Ghana

G

Live

 

 

 

47

27 June

0100

Korea Rep. Vs Belgium

H

Live

 

 

 

 

 

 

46

 

1400

USA Vs Germany

G

Recorded

 

 

 

 

 

 

48

 

1530

Algeria Vs Russia

H

Play Back

 

 

 

 

 

 

ROUND OF 16

 

 

 

49

28 June

2115

1 A Vs 2 B

 

Live

 

 

 

 

 

 

 

50

 

0100

1 C Vs 2 D

 

Live

 

 

 

 

 

 

49

 

1300

1 A Vs 2 B

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

50

 

1530

1 C Vs 2 D

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

51

 

2115

1 B Vs 2 A

 

Live

 

 

52

29 June

0100

1 D Vs 2 C

 

Live

 

 

 

 

 

 

 

51

 

1400

1 B Vs 2 A

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

52

 

1530

1 D Vs 2 C

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

53

 

2115

1 E VS 2 F

 

Live

 

 

54

30 July

0100

1 G Vs 2 H

 

Live

 

 

 

 

 

 

53

 

1400

1 E Vs 2 F

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

54

 

1530

1 G Vs 2 H

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

55

 

2115

1 F Vs 2 E

 

Live

 

 

56

01July

0100

1 H Vs 2 G

 

Live

 

 

 

 

 

 

55

 

1400

1 F Vs 2 E

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

56

 

1400

1 H Vs 2 G

 

Repeat

 

 

TBC

02 July

1530

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

TBC

 

1400

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

TBC

 

2130

TBC

 

Repeat

 

 

TBC

03 July

1400

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

TBC

 

1530

TBC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TBC

 

2115

TBC

 

 

 

 

TBC

04 July

1400

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

TBC

 

1530

TBC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

QUARTER FINALS

 

 

 

58

04 July

2115

W 53 Vs W 54

 

Live

 

57

05 July

0100

W 49 Vs W 50

 

Live

 

 

 

 

 

 

58

 

1300

W 53Vs W 54

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

57

 

1530

W 49 Vs W 50

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

60

 

2115

W 55 Vs W 56

 

Live

 

 

59

06 July

0100

W 51 Vs W 52

 

Live

 

 

 

 

 

 

 

60

 

1400

W 55 Vs W 56

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

59

 

1530

W 51 Vs W 52

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

TBC

 

2115

TBC

 

Repeat

 

 

TBC

07 July

1400

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

TBC

 

1530

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

TBC

 

2115

TBC

 

Repeat

 

 

TBC

08 July

1400

TBC

 

Rpeat

 

 

 

 

 

 

TBC

 

1530

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

TBC

 

2115

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SEMI FINALS

 

 

61

09 July

0100

W 57 Vs W 58

 

           

Live

 

 

 

 

 

 

61

 

1400

W 57 Vs W 58

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

61

 

1530

W 57 Vs W 58

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

61

 

2115

W 57 Vs W 58

 

Repeat

 

 

 

62

10 July

0100

W 59 Vs 60

 

Live

 

 

 

 

 

 

62

 

1400

W 59 Vs 60

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

62

 

1530

W 59 Vs 60

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

62

 

2115

W 59 Vs 60

 

Repeat

 

 

61

11 July

1400

W 57 Vs W 58

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

62

 

1530

W 59 Vs 60

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

62

 

2115

W 59 Vs 60

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

TBC

12 July

1300

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

TBC

 

1530

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

TBC

 

2115

TBC

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PLAY OFF (3rd Place)

 

 

63

13 July

0100

Looser 61 Vs Looser 62

 

Live

 

 

 

 

 

 

63

 

1300

Looser 61 Vs Looser 62

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

63

 

1530

Looser 61 Vs Looser 62

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

63

 

2115

Looser 61 Vs Looser 62

 

Repeat

 

 

 

 

 

FINAL

 

 

64

14 July

0000

W 61 Vs W 62

 

Live

 

 

 

 

 

 

64

 

1400

W 61 Vs W 62

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

64

 

1530

W 61 Vs W 62

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

64

 

2115

W 61 Vs W 62

 

Repeat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

About Us

Uncategorised

Sri Lanka Rupavahini (TV) Corporation, the State Television stands for the benefit of all Sri Lankans. We do recognise the peoples diversity of expectations, values , interests and needs. We reach our target groups in Sinhala, Tamil and English languages.

Sri Lanka Rupavahini Corporation (SLRC) was created by an Act of Parliament on 23 rd January 1982, established on 14th February 1982 and commissioned transmission on 15th February 1982. SLRC aims to provide the best possible programmes to satisfy the needs of its viewers for informative , educational and family oriented entertainment.

The Sri Lanka Rupavahini Corporation, the National Television Network was commissioned on 15th February 1982, expanded its studio and transmission facilities in 1986 and rehabilitated most of the original equipment using digital technology in 1998 under three grant aid projects from the Government of Japan. its studio complex is situated in Colombo the commercial capital of Sri Lanka. The complex comprises of a Master Control Room, four Studios, two Dubbing Studios, Digital Post Production Unit, two Analogue Post production Units, several editing suites including Non Linear Editing and four Outside Broadcast vehicles.

Vision

The continuing Audio Visual Icon of Sri Lankans.

Mission

With commitment and unity,creating timely, meaningful and intuitive programmes rich in knowledge, entertainment and education and disseminating them chiseled with state-of-the-art technology exceeding the expectations of Sri Lankans everywhere.

Key Goals

  • Improving the attractiveness, variety and meaningfulness of television programmes through changes to the format of the programme.
  • Reaching Viewers More Effectively by Appropriate and Strategic Use of State-of-the-art Technologies in a Converging Environment of Acquisition, Post Production and Dissemination Technologies.
  • Improving the physical infrastructure and productively developing the human resources of the institute.
  • Introducing new means of generating income for the institution.
  • Amending the statutory framework of the institution to suit the competitiveness.

 

Our Values

  1. Innovation
  2. Team Work
  3. Learning

 

Rupavahini Facilities Hiring Rates for Forign Broadcasters and Journalists

Uncategorised

EDITING/POST PRODUCTION/PLAY OUT/FACILITIES

1/2 HOUR

PER HOUR

BetaSP/DVCAM/XDCAM Playback

US$ 100

US$ 200

BetaSP/DVCAM/XDCAM Recording

US$ 150

US$ 300

BetaSP/DVCAM Editing

US$ 250

US$ 500

Digital Beta Playback

US$ 150

US$ 300

Digital Beta Recording

US$ 250

US$ 500

Digital Beta Editing

US$ 400

US$ 800

NLE System

US$ 250

US$ 500

STUDIO/OB/ENG/EPF Facilities

LOCATION

FACILITY

PER HOUR

4 HOURS CALL SHEET

8 HOURS CALL SHEET

Studio -1

(200m 4 Cameras)

US$ 1500

US$  6000

US$  12000

Studio -2

(100m 3 Cameras)

US$ 1000

US$  4000

US$  8000

Studio -3

(400m 4 Cameras)

US$ 2500

US$ 10000

US$ 20000

Studio -4

(10m 2 Cameras)

US$ 750

US$  3000

US$ 6000

OB -1

(4- Cameras)

US$ 1000

US$  4000

US$ 8000

OB -2

(8- Cameras)

US$ 1500

US$  6000

US$ 12000

OB -3

(3- Cameras)

US$  750

US$  3000

US$  6000

Slow motion van

(4 DDR or 1 EVS)

US$  750

US$  3000

US$  6000

ENG / EFP Crew

(Comprehensive)

Us$ 900

US$ 1500

ENG / EFP Crew

(Normal)

Us$ 600

US$ 1000

ENG

(One man)

 Us$ 500

US$  800 

LINKING FACILITIES

1. Microwave Link US$ 500 per hour.

2. C-Band DSNG facility US$ 3000 per day.

 

Contact details :

SLRC Engineering office :
Tel  +94-11-2580136 , +94-11-2500374
Fax +94-11-2500373

SLRC MCR :
Tel  +94-11-2500133
Fax +94-11-2501649

 

Contact Us

Uncategorised

 

P.O. Box 2204,
Torrington Square,
Colombo - 07.

 

Contact Details

General Numbers :: 0112501050, 0112599505 - 7

Chairman's Office ::

Tel: 0112587352 Fax: 0112580131 

Director General's Office ::

Tel: 0112587722 Fax: 0112580929

 

Dubbed Children Programmes

Uncategorised

Krishna Kumaruge Kathawa
Soon On....
Dubbed In Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransirilal
Dubbing Assistant:
Kela Raajje
Soon On.....
Dubbed In Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransirilal
Dubbing Assistant:
Rori
Soon On....
Dubbed In Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransirilal
Dubbing Assistant:
Khan Kluay Movie
Soon on.....
Dubbed In Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransirilal
Dubbing Assistant:
Samagi Podiththo
Soon On....
Dubbed In Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransirilal
Dubbing Assistant:
Play With Me Sesame
Monday to Friday at 16.30 hrs
Sub Titled in English
Subtitle Producer: Athula Ransirilal
Subtitle Assistant:
Athuru Mithuru
Thursday at 17.30 hrs
Dubbed in to Sinhala
Dubbing Producer: Athula Ransirilal
Dubbing Assistant:
 
 

Deyata Kirula Gee Tharu 2014

Uncategorised

දැයට කිරුළ ගී තරුව 2014

 


 

දැයට කිරුළ ගී තරුව 2014 ට
සහභාගී වී දහසින් බැඳි පියලි සමගින් 
සම්මාන සහතික දිනාගන්න

ශ්‍රී ලංකා රූපාවාහිනී සංස්ථාව,ශ්‍රී ලංකා යූත් සමග තුන්වන වරටත් සංවිධාන කරන “ දැයට කිරුළ 2014“ ගායනා අභිෂේක තරඟය මෙවරද පැවැත්වීමට කටයුතු යොදා ඇත. වයස අවු 18 - 29 අතර කුරුණෑගල, කෑගල්ල සහ පුත්තලම යන දිස්ත්‍රික්කවල වල ජීවත්වන තරුණ තරුණියන්ට මේ තරඟයට සහභාගිවිය හැකිය. ජයග්‍රාහකයින්ට වටිනා ත්‍යාග සහ සහතික පිරිනැමේ. දැයට කිරුළ 2014 ජාතික ප්‍රදර්ශනයට සමගාමීව පැවැත්වෙන මේ තරඟය දැයට කිරුළ ප්‍රදර්ශන භූමියේ ජාතික රූපවාහිනී මැදිරියේ පැවැත්වෙන අතර එය සජීව ලෙස විකාශය කෙරේ. සම්මුඛ පරික්ෂණ පහත සඳහන් ස්ථාන වලදී පෙ. 09.00 සිට ප.ව 04.00 දක්වා පැවැත්වේ. ජනවාරි 17 පුත්තලම් දිස්ත්‍රික්කය - හලාවත - කොළඹ පාරේ පබ්බල ජල ජීවී අභිජනන මධ්‍යස්ථානය, ජනවාරි.18 කුරුණෑගල දිස්ත්‍රික්කය - කුරුණෑගල නුවර පාරේ නො.350 kandyan reach hotel, ජනවාරි19 කෑගල්ල දිස්ත්‍රික්කය - රඹුක්කන පින්නවල පින්නලන්ද හෝටලය. තරඟකරුවන් තමන්ගේ ජීව දත්ත පිටපතක් සහිතව පැමිණිය යුතුය.


CEO's Message

Uncategorised

ඉරිදා උදේ 7.30ට රූපවාහිනිය අබියස රැස්වෙන පිරිස රටේ ආර්ථිකයට සක්‍රියව දායක කර ගන්නට රූපවාහිනී වැඩසටහනකට හැකිවීම විස්මයකි. එම විස්මිත සත්‍යය ප්‍රායෝගික යථාර්ථයක් කිරීමට රිවිදින අරුණැල්ලට හැකිවීම අපට ආඩම්බරයකි.

වස විසෙන් තොර කාබනික පොහොර යොදා ගෙවතු වගාවේ නිරතවන අයුරු කියා දෙමින් සෞඛ්‍ය සම්පන්න ජාතියක් බිහි කිරීමේ උදාර මෙහෙවරට කැපවීම රිවිදින අරුණැල්ලේ අරමුණයි.

පුංචි විවේක කාලයක් පවුලේ පෝෂණය වෙනුවෙන් අර්ථ සම්පන්නව ගත කිරීමේ තෘප්තිය රිවිදින අරුණැල්ලේ ප්‍රේක්ෂක පිරිස මැනැවින් ග්‍රහණය ගැනීම සතුටට කරුණකි.

නැති ඉඩකඩ ගැන කථා නොකර ඇති ඉඩකඩක වගා කරන්නට සේම නාගරික සමාජයේ ජනතාවට ගෙවතු වගාවේ අර්ථසම්පන්න බව කියා දෙන්නට ජාතික රූපවාහිනියේ රිවිදින අරුණැල්ලට හැකිවිය.

එය සත්‍යයකි. විස්මයකි. සැබැවින්ම ආශ්චර්යයකි.

රිවිදින අරුණැල්ල රූපවාහිනියෙන් රටටම පෑයූ සොඳුරු අරුණැල්ලකි.

සාර්ථකත්වය වෙනුවෙන් කැපවුණු කාර්ය මණ්ඩලයේ සියලු දෙනාට මගේ ප්‍රශංසාව හිමිවේ.